Jesteś tutaj

Aktualności

Data nadesłania: poniedziałek, 10. Czerwiec 2019 - 17:41
Data nadesłania: niedziela, 2. Grudzień 2018 - 15:16

7/8 października 2018 roku odbyła się dwudniowa wycieczka do Będomina, Wdzydz Kiszewskich, Wieżycy, Kościerzyny, Szymbarku. Wyjazd organizowany był w ramach realizacji zadania publicznego: „W poszukiwaniu kaszubskiego piękna”. W zadaniu, które współfinansowane było ze środków otrzymanych z PFRON uczestniczyło 25 osób. Młodzież stowarzyszeniowa i szkolna odwiedziła m.in. Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich.

Data nadesłania: wtorek, 4. Wrzesień 2018 - 16:34
Data nadesłania: czwartek, 30. Sierpień 2018 - 21:55

4.07.2018 roku młodzież stowarzyszeniowa oraz uczniowie ZSS nr 2 uczestniczyli w jednodniowej wycieczce na Półwysep Helski. Wycieczka była realizacją projektu „W poszukiwaniu śladów historycznych Wybrzeża”. Projekt powstał dzięki środkom Fundacji LOTOS. Jego uczestnicy odwiedzili Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu, kolejką wąskotorową dotarli do innych fortyfikacji oraz zwiedzili Muzeum Kolei. Drugą miejscowością na trasie wycieczki było Władysławowo, gdzie uczestnicy zwiedzili „Hallerówkę” (oddział Muzeum Ziemi Puckiej) oraz wystawę dotyczącą letników na Wybrzeżu.

Data nadesłania: czwartek, 30. Sierpień 2018 - 21:51

24.06.2018 r. członkowie Stowarzyszenia przy ognisku rozpoczęli wakacje. Spotkanie poprzedził spacer po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym Tradycyjnie wspólnie z p. Karoliną Mazerską śpiewaliśmy wszystkie szlagiery i przeboje. Dziękujemy Komendantowi Robertowi Pasymowskiemu za gościnę na terenie Harcerskiej Baziy Obozowej "Morena".

Data nadesłania: sobota, 31. Marzec 2018 - 10:14

Wszystkim Członkom i Przyjaciołom Stowarzyszenia życzymy radosnych, rodzinnych, przepełnionych nadzieją Świąt Wielkanocnych!!!

Data nadesłania: środa, 7. luty 2018 - 16:47

Szanowni Państwo, od szeregu lat pracujemy z wyjątkową młodzieżą. Młodzieżą, która ma najpiękniejsze serca i bardzo skromne wymagania. Cieszą się z każdego uśmiechu, gestu, rozmowy. Nie mogą pojąć praw fizyki, biologii czy ekonomii. Nie mają możliwości doświadczyć różnorodności i złożoności otaczającego nas świata. Są natomiast ekspertami w odkrywaniu i szlifowaniu piękna ludzkich serc.

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną samodzielności i zaradności życiowej uczą się wyłącznie w konkretnych sytuacjach. Ważne by treści edukacyjne łączyć z praktycznym działaniem.

Data nadesłania: niedziela, 24. Grudzień 2017 - 14:28
Data nadesłania: środa, 6. Grudzień 2017 - 21:46

Stowarzyszenie „Łódź Ratunkowa” i Gmina Miasta Gdańsk od kwietnia do grudnia 2017 realizowało zadanie publiczne: „Z kultura za pan brat”. W ramach zadania przeprowadzono 5 wyjść kulturalnych:
1. Opera Bałtycka: Balet „Pinokio”.
2. Filharmonia Bałtycka- Koncert symfoniczny K. Szymanowskiego.
3. Muzeum Narodowe w Oliwie- Wystawa Malarstwa Nowoczesnego.
4. Oliwski Ratusz Kultury- Koncert „Przyjaciele ze Lwowa”.
5. Teatr Szekspirowski- koncert Fisz Emade.

Data nadesłania: wtorek, 17. Październik 2017 - 18:43

"Nie potrafimy robić wielkich rzeczy. Możemy robić rzeczy małe, za to z wielką miłością." Św. Matka Teresa z Kalkuty
Dziękujemy Państwu Żanecie i Sławomirowi Toporek, właścicielom Sklepu Mięsno-Wędliniarskiego (ul. Bitwy Oliwskiej 21 B w Gdańsku), za przekazanie kiełbasek, które uczestnicy imprezy mogli upiec w ognisku. Serdecznie dziękujemy za ten dar serca !!!

Serdecznie dziękujemy również Komendantowi phm. Robertowi Pasymowskiemu za życzliwość i gościnę na terenie Bazy Obozowej "Morena".

Strony

Rozlicz PIT roczny i wspomóż naszą organizację 1% podatku

Zachęcamy do skorzystania z darmowego programu do rozliczenia podatku dochodowego za rok 2016 korzystając z poniższego linku. W deklaracji zostanie automatycznie zawarty nasz KRS oraz nazwa stowarzyszenia, dzięki czemu przekażecie Państwo 1% podatku na naszą organizację.

Z góry dziękujemy!


Rozliczenie PIT z PITax.pl